SnowFilmFest

Powderline - freeriders website

Česká verze   English version
Rauris

Rauris

Salzburská perla

Vloženo: 05.09.2009
Tuto recenzi píšu v Chorvatsku. Venku je cca 30 ve stínu, tak se snad zchladím myšlenkami na sezónu 2009. Mé první středisko k recenzi je Rauris. Osobně patřím k RIDERŮM, co nevyhledávají masové střediska jako Val Thoren,  Verbier, ale preferuji menší neprobádané střediska. Rauris řadím do opravdu malých co do lyžařů, ale do lepších než průměrných z hlediska možností pro dobrý pojezd.
Středisko jsme objevili čistě náhodou podle výběru, kde bylo v danou chvíli nejvíce sněhu. Středisko je tak zapadlé, že za mých cca 15 dnů v průběhu sezóny, co mám odjetých v tomto středisku, jsme nepotkali žádného freeridera, z toho plyne, že odpaňovat  budete právě vy!!!

Rauris jde jezdit, i když je total mlžič nebo když je azurič. Držíte se podle situace níže v lesích a nebo po cca 15 minutovém haiku na hřebech spíše lehčích Big Mountain lajn. Ale specialitou střediska jsou lesy a polomy, kterých je v oblasti dost. Rakoušští  dřevaři se opravdu činí, a když chytnete powder day, tak i když sněží jezdíte pořád na full. A teď už k jednotlivým trasám kudy se vydat, pro SNB je pár omezení,  kde pokud nemáte opravdovou auroru, tak budete dost brzdit celou skupinu a bez cizí pomoci se neobejdete.


Popis jednotlivých tras - dolní část střediska:

Trasa č. 6

Dolní část střediska je vhodná zejména, když je mlha a sněží a v horních partiích střediska nejde nic vidět. Pokud se vydáte od konce kotvy 2 podle mapy směrem k mírnému vrcholu, otevře se Vám nepřeberné množství sjezdů. Podle podmínek můžete jezdit až dolů na dolní stanici kabiny. Cesta na vrchol je součástí běžkařské stopy, tak nebude problém dojít až na konec.

Trasa č. 7

Na trasu č. 7 se odbočuje ze spojovačky, která spojuje pravou a levou část střediska, sjezd začíná pozvolna čerstvě nasazenou školkou, ale dolní část je opravdu paráda. Prudká část cca 500 m dlouhá v polomech.

Trasa č. 8

Nastupuje se z druhé strany střediska a přejíždí se opravdu před mírně vzrostlou školku. Tudle stranu střediska bych doporučil zkušenějším  freeriderům.  Krajní nástup do oblasti je jen pro ski, protože dolní částí protéká potok a pro snb z toho plyne cesta na 40 minut po hlavu ve sněhu.

 

Popis jednotlivých tras - horní část střediska:

Horní část střediska nenabízí žádné vyloženě BM lajny. Spíše takové pohodové trasy s pár dropíkama, které ústí v obrovské pláně. Ve středisku nikdo do těch plání nejde, a tak jsou jen pro Vás. Pozor - vždy mějte zkontrolovanou lavinovou situaci.

Trasa č. 6

V horní části, je pro opravdu začínající freeridery, po krátkém haiku sjíždíte kolem sjezdovky až do bodu, odkud se na sjezdovku musíte napojit, jinak se dostáváte do jiného údolí, a to je už jiný příběh.

Trasa č. 7

Po trochu složitějším a delším hiku cca 20 minutách,  budou před Vámi krásné dlouhé sjezdy rozdělené skalními prahy, které se dají  dropovat. Tyto cesty nejsou projeté ani po 3 denním azuru.

Trasa č. 8

Je údolí samo pro sebe. Několik stop vám tady rozjezdí "šponi", protože kotva je vyhazuje přímo do freeridu. Oblast je celkem přehledná, a tak vidíte, jestli si zvolit hike a vydat se až z hřebene nebo jezdit kolem kotvy. V místě, kde je na mapě vykřičník blízko kotvy č. 4, je dost velké lavinové pole, v tomto místě jsme viděli lavinu 100 x 50m. Na protější straně údolí je delší hike, na který se nastupuje z druhé poloviny střediska z kotvy č. 5, tato trasa je spíše pro skialpy, kteří můžou pokračovat dál a dál. Dolní i horní část mapy nabízí nespočet sjezdů a  možností. Tato mapa slouží jen informativně, aby nebyly ztraceny první dny a nejezdili  jste kolem sjezdovek, pokud je třeba pod mrakem.

 
Střediska v této oblasti nabízí podobné jezdění, jsou to spíše takové kopečky pro začínající freeridery. Lidem, kteří už se nebojí BM lajn bych tuto oblast doporučil na začátek zimy, kdy je nutné se držet v lesích.
 
 

Mart


 
 
Příloha : Rauris dolní část rauris-down.pdf   |   Rauris horní část rauris-upper.pdf   |  
OAeV - Alpenverein

Partneři & Sponzoři

Powderline.cz - ISSN 1805-7462
Portál o ježdění ve volném terénu. Naleznete zde reportáže z výletů, tipy a triky pro vybavení, průvodce novými oblastmi apod.
Copyright © 2009 POWDERLINE | Design by Agentura MK | Valid XHTML 1.0! Valid CSS! | RSS