SnowFilmFest

Powderline - freeriders website

Česká verze   English version
Tak jde čas s Tero Repo

Tak jde čas s Tero Repo

když se koníček stane prací

Vloženo: 07.01.2013
Osobně jsem se na tenhle rozhovor už hodně těšil. A to nejen kvůli informacím v něm, ale také na fotky, které s ním přistanou do emailu. Tero Repo je týpek, který nejen dobře jezdí, ale hlavně fotí jako ďábel. Takže se mrkněte, co dělá a jak mu to fotí!!
Foto: Tero Repo
Foto: Tero Repo, Rider: Victor and Xavier de Le Rue, Místo: Francie
Foto: Tero Repo, Rider: Xavier de Le Rue, Místo: Engelberg, Swiss
Foto: Tero Repo, Rider: Jeremy Jones, Místo: Canada

Ahoj Tero, mohl bys prosím říct něco málo o sobě? Pocházíš z Finska, ale žiješ ve Švýcarsku. Jak se to stalo?

Přestěhoval jsem se do Švýcarska v roce 2000, abych tam strávil zimu. Trochu jsem fotil, ale ne jako profík. Byla to super sezona a hodně jsem se o focení naučil. Každopádně jsem více jezdil než fotil, ale snažl jsem se vždy brát s sebou foťák.

Tu samou sezónu jsem potkal i svou ženu a od té doby jsem více méně žil ve Švýcarsku. Teď máme dvě děti a já prodávám kolem 1000 fotek ročně. Takže se toho od mé první sezóny ve Verbier dost změnilo.

 

Nemůžu se dočkat až se tě zeptám na váš trip na Antarktidu. Jak se to stalo, že ses objevil na cestě na Antarktidu? Byl to dlouhodobý plán? Kdo ješte byl na expedici?

Posledních několik let se soutředím na práci s Xavier De Le Rue. To on dal tuhle expedici dohromady se svým sponzorem The North Face. Jeli jsme na Antarktidu už před několika lety a od té doby Xavier věděl, že se tam chce vrátit. Tentokrát jsme strávili několik týdnu na lodi a plavili se okolo Peninsula.

Naše expedice byla ve složení: Xavier, Lucas Debari, 2 kameramani, paraglider, průvodce a já.

 

Jaké sis vzal na trip vybavení? Měl si nějaké problémy v tak chladném podnebí?

Vzal jsem si jednoduše vše co mám. Vlastně nebylo vůbec zima. Bylo tam jaro a teplota se pohybovala až někde kolem +10 st. Slanná voda byla trošku problém a tak sem se snažil držet od ní vybavení dál.

 

Zažil si nějakou děsivou situaci během výletu na Antarktidu?

Moc jsem nejezdil a většinu fotek jsem nasekal přímo z lodi. Ale byl tam jeden žlab, který sem vylezl a ten byl trochu o hubu kvůli skalám po cestě. Nejhorší bylo, že jsem pak nemohl sjet, ale musel sem polovinu slézt zpět, protože celý během dne zmrznul.

 

Tak a dost bylo o Antarktidě, ačkoli bychom mohli mluvit jen o tom výletu. Fotíš jen zimní sporty jako freeriding, lezení v ledu nebo i jiné sporty, lidi, přírodu atd. Co vlastně nejraději fotíš?

Momentálně nejvíce fotím snowborading a lyžování. Rád fotím všechno co se hýbe. No a myslím, že nikdy nebudu fotit produktové foto.

 

Zřejmě máš hodně příběhů, které stojí v pozadí tvých fotek. Který z nich je nejděsivější a který naopak nejpohodovější?

Tak ty nejděsivější jsou určitě ty, které se týkají lavinových neštěstí do kterých jsem se zapletl. To jsou situace, které bych nikomu nepřál zažít. Žádný den plný prachu nestojí za riskování života.

Ten nejpohodovější byl asi během natáčení filmu Deeper na Aljašce. Lajny který si tam kluci zajeli, byly asi ty nejlepší v celém mém životě....

 

Jaké je tvoje nejoblíbenější místo na focení.

Mám opravdu rád Japonsko. Nepodařilo se mi tam nafotit to co bych chtěl, i když jsem tam byl už dvakrát. Každopádně nejpůsobivější místa, na kterých jsem kdy fotil je Grónsko a Antarktida.

 

Je focení tvoje jediné zaměstnání nebo děláš ještě něco jiného?

Je to momentálně můj jediný job a vášeň zároveň.

 

Máš ještě něco, co bys rád vzkázal našim čtenářům?

Následuj svůj instinkt a hlavně se snaž nedělat blbosti. Bezpečnost především!!!

 

Video o Tero Repo v Timeline seriálu - ZDE  a galerie ZDE
 
Autor: Jirka Zelinka
 
 
OAeV - Alpenverein

Partneři & Sponzoři

Powderline.cz - ISSN 1805-7462
Portál o ježdění ve volném terénu. Naleznete zde reportáže z výletů, tipy a triky pro vybavení, průvodce novými oblastmi apod.
Copyright © 2009 POWDERLINE | Design by Agentura MK | Valid XHTML 1.0! Valid CSS! | RSS