SnowFilmFest

Powderline - freeriders website

Česká verze   English version
Tak jde čas s Filipem Pasekou

Tak jde čas s Filipem Pasekou

robotník každým coulem

Vloženo: 03.10.2012
Jet s tímto týpkem na hory, rovná se zažít kopec srandy a perfektní ježdění. Do roboty chodí vždy s úsměvem a nakládá všude co se vejde. Freeride žije srdcem a neváhal by pro powder jet až na konec světa. Takže se seznamte s Filipem "fiďasem" Pasekou!!!
Foto: Ondra Bláha
Foto: Vítek Ludvík, Alaska
Foto: Vítek Ludvík, Alaska
Foto: Martin Klika

Čau Filipe, jak se vede v posledni době?

Čau, čau jo celkem to jde. Tědka hodně práce v krámu, už chodí zimní zboží tak práce nad hlavu!
 

Co si dělal celé léto, kromě čekání na zimu? Nějaký  trenink nebo jen kably :]

Tak nějáka ta kalbička proběhla :-) Letos jsem si konečně pořídil sjezdové kolo, tak když to šlo tak se jezdilo.  Navštívili jsme česko-slovesnké i rakouské bikeparky tak to bylo někdy (často ) dost výživné :-) . Jezdíme stejná partička co jezdíme spolu  v zimě (Aleš zemič Zeman - bráchové Knyblíci ) tak  se pořád hecujem.  Prostě je o zábavu postaráno. Těd na podzim začnu klasickou přípravu, ať jsem v zimě redy.
 

Co minulá sezóna? Byla pro tebe něčím zvláštní? Užil sis ji nějakým pořadným výletem?

To každopáně.  Loni bylo konečně po dlouhě době  hodně powderu ve Vrátné, takže když napadlo a byl čas, tak tam . Několikrát se nám podařilo vychytat mega powder v Montafonu  v Rakousku. Tohle můžu doporučit, denně 20cm až 40cm prachu, takže roboty hafo každý den :-) Taky jsem byl coach na freeridecampu od  Robina Kalety.
 

Vím, že sis dal před rokem parádni trip na Aljašku. Co tě na tomhle výletu nejvic bavilo? Hodláš se vrátit na Aljašku znova?

Na Ak se chci určitě vrátit mám tam rozdělanou práci, kterou jsem během našeho tripu bohužel nestihl dodělat. Počasí nepřálo a vichřice nám odnesla všechen prašánek do pr.......  Na to jak to dopadlo se sněhem, tak to byl supr trip a přinesl mi hodně zkušeností . Třeba jízda na skůtru nám dala pěkně zabrat, když musíš vyvozit 5 kámošu na ledovec a pak mušíš ještě pár hodin hikovat. No je to nášup.  Taky jsme  postavili nahoře v horách iglů, kde jsme přespali. Pak se z toho stal vyhledávaný hotel.  Možná to tak na poprvé mělo být, načerpat nějáke info, jak to tam chodí atd. Je to něco úplně jiného, než na co jsme zvyklí  u nás nebo v Alpách.
 

Už si měl někdy moment, že sis říkal, že se zimou končíš a už nikdy nebudeš jezdit? Není to vždy uplně jednoduché.

Jak říkáš není to vždy jednoduché, párkrát jsem měl už namále, ale  vždy  to dopadlo dobře. Párkrát jsem toho měl už plné zuby, ale zatím jsem nikdy nerezignoval a doufám ,že dlouho ještě nerezignuju. Zatím je to droga , když sypne tak musíš do hokny, však to znáš co ti budu vyprávět.
 

Poslední dobou mi připadá, že nových lidí, kteří chtějí jezdit freeride na snowboardu ubývá. Jaký je tvůj názor na věc?

Neser :) !! Musím přiznat, že mám taky ten pocit. No co nato říct, lyže jsou určitě praktičtější v traverzování  a příbližování atd. Ale co se týka jízdy v prachu, to nedám dopustit na snb. Takový rozprach co je kolem nás, o tom se vám, lyžařům ani nezdá !!!
 

Jaký je tvůj nejsilnější zážitek z freeridu?

Každou sezónu je spousta zážitků, určitě tam patří AK, i když to neklaplo podle představ . V Lenzerheide ve Swiss, jsme se dlouho hecovali se Zemičem, na jednu horu, kde jsou krásne AK lajny. Ale bylo třeba naprudko vyšlapat žlebem a pak ještě trošku lezeni , pojezd stál zato.
 

Vlastníš Honkytonk skate a snow shop. Hodně podporuješ závody a další akce spojené nejen se zimou. Budeš letos zase něco pořádat?

Tak určitě o tom žádná!! Je třeba to podporovat, určitě závody budou a ne jedny doufám!
 

Chystáš na letošní zimu něco zvláštního? Camp, nějaký větší trip nebo projekt?

Plánů je hodně uvidíme, co vše klapne. Kempy těd plánuji s Robinem Kaletou ( freeridecamps.cz) budu mít nastarosti snb kempery. Další freeride camp budu dělat pod záštitou Jones snowboards , které máme konečně u nás v krámu v nabídce, za speciální zaváděcí ceny včetně test centra. Na kempu budete moct otestovat všechny modely včetně splitboardu.
 

Kdyby sis mohl vybrat nějaké místo v Evropě, kam si jet zajezdit. Kam by to bylo a proč?

Už delší dobu domlouváme hike&ride v Bulharsku, tak snad to letos klapne. Pár kamošů tam bylo a všichni si to pochvalují. Film Deeper si určitě viděl a taky si viděl svahy v okolí Chamonix, taková evropská Aljaška, takže tak.
 

Galerka   ZDE

 
Autor: Jirka Zelinka

 
 
OAeV - Alpenverein

Partneři & Sponzoři

Powderline.cz - ISSN 1805-7462
Portál o ježdění ve volném terénu. Naleznete zde reportáže z výletů, tipy a triky pro vybavení, průvodce novými oblastmi apod.
Copyright © 2009 POWDERLINE | Design by Agentura MK | Valid XHTML 1.0! Valid CSS! | RSS