SnowFilmFest

Powderline - freeriders website

Česká verze   English version
Sella Nevea

Sella Nevea

Vloženo: 12.10.2010
Do Itálie jsme se dostali vlastně úplně náhodou. Původní plán byl, že pojedeme do Slovinského Bovce, kde se zrovna konaly závody. Bovec ale kvůli větru zavřeli, a tak jsme se vydali na opačnou stranu kopce, do Sella Nevea. Obě střediska jsou propojena a platí na ně i stejná permice.Trasa 1

Nejprve jsme se drželi ve spodní části střediska , protože horní polovina byla kvůli silnému větru uzavřena. V této spodní části, jsme objevili jen jeden menší prostor vhodný pro freeride, ten jde vidět přímo z kabinky. Je to spíše takové odskočení ze sjezdovky, najdete tady pár skalek a nějaké strmé místa. Tento prostor začíná těsně nad hranicí lesa a končí v lese, je to asi jen 200 metrů ježdění pod lanovkou. Rozhodně to není to kvůli čemu by stálo zato se sem vypravit.

Trasa 2

Odpoledne se počasí umoudřilo a začala fungovat horní polovina střediska. Nahoru tady vede velká gondola a cestou si můžete po levé straně prohlédnout terén kterým pojedete dolů. Je to asi kilometr dlouhý hřeben, ze kterého vedou skalnaté žlaby. Na hřeben najedete asi padesát metrů pod horní stanicí gondoly. Začátek tohoto hřebene je spíše strmější a členitější, na konci je hřeben spíše mírný a terén je tady spíše méně členitý a přehledný. Dají se tady najít strmé lajny s velkýma dropama, ale i pohodové žlaby. Po dojezdu do doliny, nasednete na dvojsedačku, která vás doveze přímo doprostřed střediska ke spodní stanici gondoly. My jsme měli bohužel smůlu a chytli jsme tady krustiče a flat light.

Trasa 3

Tahle třetí trasa, je asi to nejlepší co může středisko nabídnout. Začátek je stejný jako u trasy 2, tedy nahoru kabinou a potom přestup na gondolu. I sjezd začíná stejně. Buď najedete na hřeben, jako u trasy 2 a po libovolné vzdálenosti se dáte z hřebenu doprava, tedy na opačnou stranu než u trasy 2. Nebo odbočíte doprava ještě před nájezdem na hřeben. Tenhle sjezd je ze všech nejdelší. Je tady dost možností co dropovat, převěje, skály, každý si tady najde co chce. Nejprve se zdá že jedete do úplně jiného údolí, než je třeba, ale po chvíli najedete do dlouhého kuloáru, který vás zavede zpět na sjezdovku, po které sjedete do nejnižšího bodu střediska. Tento sjezd je časově nejnáročnější a rozhodně nejlepší.


V celém středisku je třeba dávat velký pozor na různě velké a hluboké díry, do kterých by asi bylo hodně nepříjemné spadnout. V těsné Blízkosti sjezdovek jsou díry označené a ohrazené, ale jakmile se trochu vzdálíte, tak je třeba dát pozor ne vždycky jdou díry vidět, ty menší mohou být přikryty čerstvým sněhem. Jestli je tady freeride povolený nevím, ale zdá se že se tady běžně jezdí a za celou dobu naší návštěvy nám nikdo nic neřekl.


Další info o středisku najdete zde: http://www.sellanevea.net/


Autor: Viktor

 
 
Příloha : sella nevea 1itallyw.pdf   |  
OAeV - Alpenverein

Partneři & Sponzoři

Powderline.cz - ISSN 1805-7462
Portál o ježdění ve volném terénu. Naleznete zde reportáže z výletů, tipy a triky pro vybavení, průvodce novými oblastmi apod.
Copyright © 2009 POWDERLINE | Design by Agentura MK | Valid XHTML 1.0! Valid CSS! | RSS