SnowFilmFest

Powderline - freeriders website

Česká verze   English version
Lofer

Lofer

Když už není kudy kam

Vloženo: 05.12.2009
Když už není kudy kam. Když v jakékoli oblasti Alp hlásí sněžení neznamená to, že to bude právě ve středisku, které jste si vybrali. Může se stát,  že v údolí vzdáleném 15 km bude situace naprosto jiná, a právě proto náš výběr padnul právě na Lofer.


V daném období do daného údolí spadnul  právě 1m prachu. Pravidlo jako: pokud je 1m prachu freerider si zajezdí dobře všude zde platilo  jen s odřenýma ušima. Středisko se nachází  43km jihozápadně od Salzburgu a cca 36km od Kitzbuhelu.  Středisko se svou výškou 1670 mnm.  Je předurčeno pro lesní  jízdy a v době naší návštěvy to ani jinak nešlo.  Středisko je opravdu rodinného typu což v tomto podání znamená, že freerider se bude tahat po mírných kopcích a když Vám  napadne kolik nám tak si budete muset dělat chodníky přes rovná místa. Budu se snažit vypsat pár cest pokud do tohoto střediska omylem zabloudíte. Toto středisko bych opravdu nedoporučoval,  pro freeride je tady jen jedna kotva.

Trasy číslo 1 - toto místo je opravdu zajímavé najíždíte do něj z horní stanice lanovky. Pokud  překročíte určitou hranicí už se nedá traverzovat a musíte dropovat cca 5m.  Tato oblast je opravdu krátká jeden drop , a  konec. Dále traverzujete na sjezdovku.

Trasy číslo 2 - asi nejdelší sjezdy oblasti   v  horní části je opravdová placka tak pokud budete mít nakydáno jako my na druhou část sjezdu se ani nedostanete a budete muset šlapat.  V horní části se nacházení   spíše  single dropy  různých velikosti. Zajímavé skály různých útvarů spíše na fotku. Dolní část sjezdu je už  pěkný pojezd relativně dost prudký.  Z obou stran se stahujete k jediné kotvě , takže si nohy moc neodpočinou.

Trasa číslo 3 - Asi nejzajímavější část Loferu   od horní stanice kotvy se vydáte do leva po hřebeni cca 150 m před vámi se otevírá propas a dolu opravdu není možné se jen tak dostat,  svah je opravdu prudký a rozdělen do jednotlivých prahů. V jednom  rovnějším úseku je napnuté lano  mezi stromy  při naší jízdě už skoro nešlo vidět, pokud na něj narazíte dejte se rychle vpravo , ale i tak už bude muset seskočit  par dost nepříjemných skalek(dopady do protisvahu atd). Za již zmíněným lanem je cca 30 na flet , jako dropnuté to určitě je, ale spíše pro šílence typu Jamie Pierra.  Dostanete  se dolu do žlebu a už si to dáváte přes lavinové bariéry. Tato část Loferu by se dala ještě více prozkoumat.


V danou chvíli a s danýma podmínkami  to bylo pěkné svezení, ale pojezdy 2 km dlouhé tady nehledejte , je to spíše že se pořad točíte kolem jednoho vleku. Už bych se sem nevracel.
 
 
Příloha : Lofer mapa PDF lofer.pdf   |  
OAeV - Alpenverein

Partneři & Sponzoři

Powderline.cz - ISSN 1805-7462
Portál o ježdění ve volném terénu. Naleznete zde reportáže z výletů, tipy a triky pro vybavení, průvodce novými oblastmi apod.
Copyright © 2009 POWDERLINE | Design by Agentura MK | Valid XHTML 1.0! Valid CSS! | RSS