SnowFilmFest

Powderline - freeriders website

Česká verze   English version
Rakousko Tauplitz 2

Rakousko Tauplitz 2

a je tu díl druhý

Vloženo: 23.11.2012
Tak a máme tu druhý díl lehkého průvodce po rakouském středisku Tauplitz. Můžete se dočíst o dalších dvou trasách, které by možná stály za hřích. Jsou to poměrně široké oblasti a tak si rozhodně předem rozmyslete, co si vlastě chcete zajet!


Source: www.siberlet.com

3. TRASA - Prašanový lesní ráj

Tato trasa se nachází pod lanovkou B (Bergbahn Tauplitz II). Doporučuji se sem vydávat, jen když je hodně sněhu. Je zde mnoho kmenů, pařezů,  skalek a různých výrostků, které potřebují poměrně hodně sněhu, aby byly dostatečně zakryté a člověk si z nich mohl vytvořit přirozené překážky, které mu zpříjemní lyžařský život. Musíte se vydat z Tauplitzalm částečně po bežkařské dráze (bruslením) a pak došlapem směrem do lesa pod lanovku. Hlavně nevyskakovat z lanovky, i když to k tomu svádí a ušetřilo by to spoustu času. Místní vlekaři jsou na to dost alergičtí, hlídají to dalekohledem, nekompromisně zabaví permanentku a když by někdo odporoval, vyhrožují voláním policie. Konec strašení.  Napadnou-li přes noc mraky prachu, není co studovat a razí se sem. Zalesněná plocha pod lanovkou B skýtá množství přírodou vytvořených překážek, nejrůznějších polštářů, lesních dropů a když se poštěstí, potkáte i laň nebo kamzíka. Záleží pak na každém, jak moc a kam si chce šlápnout, aby měl znovu a znovu čistý sníh. Osobně ale doporučuji cpát se od lanovky více směrem doleva než doprava. Terén je tímto směrem o poznání lepší. Také je třeba to včas zalomit po skialpinistické stezce doprava (při pohledu na plánek doleva), abyste k lanovce dojeli pěkně po svých a nemuseli dole prošlapávat haldy sněhu. Místo včasného odbočení si vytipujete z lanovky. Nevýhodou tohoto svahu je pak jeho jižní orientace. Sníh zde tím pádem nevydrží moc dlouho v prachovém stavu. Proto, když nasněží, není vhodné otálet a nechávat si tento terén "na příště". Druhý den by se do něj mohlo opřít slunce a tuny prachu by byly zabity.

4.TRASA – Široké okolí Lawinensteinu

Zde jsou možnosti výběru trasy opravdu bohaté. Tento terén se nachází v okolí kabinové lanovky. Můžete se vydat buď nalevo od kabinky a došlápnout si 10minut na Lawinenstein, nebo nedošlapovat a pustit se doprava, kam se však dává většina lidí. První z možností skýtá rozsáhlou pláň s pěknými skalkami, která přechází pomalu v les. Je možné vrátit se zpět ke kabině nebo pokračovat dál dolů lesem směr Bad Mittendorf. To mi ale přijde jako ztráta času, protože člověk se musí velmi dobře vyznat, aby vybral optimální trať, užil si cestu dolů, nemusel někde šlapat a dojel tam kam má.

Volba pravé strany pak poskytuje širokou kotlinu také narušenou skalkami, která opět přechází v lesík a vede k silnici. Tu je nutné překonat a pak je možné se dát ze sjezdovky pryč, opět libovolným směrem, ke spodní stanici kabinové lanovky. Znovu si trasu ve spodním a horním úseku můžete vybrat částečně z kabinky.

To  by bylo k základnějším pojezdům z mé strany asi vše. Rozhodně se toho dá v Tauplitzalm se svolností k delšímu šlapání vykoumat více. Například takový výšlap na Traweng a následný sjezd mne láká už delší dobu. Zatím jsem se k tomu ale nedostal… Snad letos.
 
Autor: Pavel Božák
 
 
 
 
 
 
 
 
OAeV - Alpenverein

Partneři & Sponzoři

Powderline.cz - ISSN 1805-7462
Portál o ježdění ve volném terénu. Naleznete zde reportáže z výletů, tipy a triky pro vybavení, průvodce novými oblastmi apod.
Copyright © 2009 POWDERLINE | Design by Agentura MK | Valid XHTML 1.0! Valid CSS! | RSS